Warszawa, ul. Żegańska 21/23 04-713 Warszawa
Umów się: +48781521131
aloha@mateuszjasinski.pl

Ponownie przygotuję Krzysztofa Gonciarza do maratonu!

To dla mnie ogromne trenerskie wyróżnienie i jak zwykle w tego typu wyzwaniach – odpowiedzialność.

W 2017 roku przygotowałem Krzyśka do jego debiutu w maratonie w Nowym Jorku. Po pół roku intensywnych przygotowań, Krzysiek zliczył debiut na trudnej nowojorskiej trasie w czasie poniżej 4 godzin. Relacje ze startu zobaczycie poniżej.

W 2018 roku czas na nowe wyzwanie – maraton w Londynie, który startuje już 25 kwietnia. Nie jest to dla mnie jako Trenera najlepsza wiadomość – czasu na przygotowania mamy drastycznie mało, żeby nie powiedzieć, że WCALE 😉  Do tego trzeba pamiętać, że Krzysiek prowadzi wymagający tryb życia, często związany z nieustannym przemieszczaniem się po świecie – to również nie ułatwia planowania.

Cóż, lepiej nie będzie i trzeba skupić się na tym czym dysponujemy.

Ułożenie cyklu szkolenia dla Krzysztofa jest obecnie dla mnie ogromnym wyzwaniem, które wymaga niesztampowego podejścia. Musimy eksperymentować i jak najlepiej wykorzystać najbliższych 50 dni. W planie znajdzie się mnóstwo elementów praktyki #movement, którą nieustannie rozwijam pod okiem mojego nauczyciela Ido Portal.  Nie rozciągniemy czasu, za to możemy sprawić, że dzięki wprowadzaniu pewnych nawyków do codzienności Krzysztofa, jego organizm zacznie funkcjonować lepiej i wydajniej na każdym poziomie.

Póki co nie chcę zdradzać szczegółów i pisać o celach – tego dowiecie się w najbliższej przyszłości.

Życzyłbym sobie jako Trener, aby Krzysztof w ciągu najbliższych 50 dni w znajdował co najmniej 2 godziny na trening specjalistyczny i był w stanie wprowadzać kolejne nawyki, dzięki którym jego organizm będzie w stanie wejść na wyższy poziom funkcjonowania.

Funkcjonowania bliżej natury…

Nasze ciało zostało stworzone do nieustannego ruchu. Kultura #movement uświadomiła mi, że niemal każda okazja jest dobra do tego, aby się rozwijać. Przykład? Wystarczy zacząć chodzić w butach minimalistycznych, aby pobudzić do życia mięśnie stopy.

Wystarczy każdą możliwą, prozaiczną sytuację wykorzystywać do siedzenia w głębokim przysiadzie (rozmowa telefoniczna, siedzenie przed komputerem…).

Wystarczy kilka metrów kwadratowych, aby móc wykonać porządną praktykę siły z obciążeniem własnego ciała.

Ruch jest kwestią świadomości.

Jeśli do tego wszystkiego włączymy ZABAWĘ – najpotężniejszą dźwignię ewolucyjną człowieka – wtedy każde ograniczenie staje się okazją do eksploracji i badań.

ALOHA! I… jeszcze raz dziękuję za zaufanie.

Mateusz Jasiński