Warszawa, ul. Żegańska 21/23 04-713 Warszawa
Umów się: +48781521131
aloha@mateuszjasinski.pl

O mnie

Mateusz Jasiński 

Doktor akupunktury, pasjonat Medycyny Chińskiej, nauczyciel ruchu. 

Aloha, nazywam się Mateusz Jasiński. Od zawsze problematyczne było dla mnie opisywanie tego kim jestem i co robię, bo odpowiedzi na te pytania zmieniają się wraz ze mną, dlatego… zapoznam Cię w ogromnym skrócie z moją historią.

OD ASTMY DO PASJI BIEGANIA

Byłem bardzo chorowitym dzieckiem ze zdiagnozowaną astmą. Punktem zwrotnym w moim życiu było podjęcie regularnych treningów lekkoatletycznych. Po kilku latach treningu objawy astmy całkowicie ustąpiły, a wiele lat sportowej praktyki zaowocowało wieloma sukcesami na arenie polskiej i międzynarodowej. Wtedy po raz pierwszy zauważyłem, że ruch może być lekiem. Owocem tej samorealizacji jest m.in marka TrenerBiegania.pl – największy serwis w Polsce oferujący profesjonalne usługi trenerskie dla biegaczy. W ciągu ponad 5 lat działaności przygotowałem do osiągnięcia rozmaitych celów ponad 300 osób, brałem udział w największych maratonach na świecie (Berlin, Nowy Jork, Rzym, Mediolan, Honolulu itd.) będąc ambasadorem takich marek jak Adidas czy New Balance.

SPOTKANIE Z IDO PORTALEM I ZWROT W KIERUNKU HOLISTYCZNEGO ROZWOJU

W pewnym momencie życia wpadłem w pułapkę specjalizacji – zauważyłem, że praktykowanie jednej umiejętności przez człowieka jest sprzeczne z naszą naturą. Zauważyłem, że ciało potrzebuje wszechstronnych bodźców, aby się rozwijąć, a wieloletnia specjalizacja wybranej dyscypliny sportowej w większości przypadków kończy się wypaleniem, kontuzją lub poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Dzięki mojemu nauczycielowi, światowej sławy nauczycielowi ruchu Ido Portalowi zacząłem interesować się holistycznym podejściem do ruchu oraz jego bezpośredniemu przełożeniu nie tylko na zdrowie, ale i na rozwój świadomości człowieka.  Moment, w którym poznałem Ido Portala był przełomem w moim życiu jak i karierze trenera. Otworzyłem się na świat ruchu, który stał się dla mnie narzędziem do rozwoju samoświadomości zarówno na poziomie mentalnym, fizycznym i duchowym. Zdałem sobie sprawę z tego, że jedyne co jest pewne w tym życiu to to, że… mam ciało, w którym żyję i jeśli chcę przeżyć to życie dobrze, to powinienem odkrywać to miejsce, w którym postanowiła zamieszkać moja dusza.

Moment, w którym poznałem Ido zbiegł się równolegle z moimi poszukiwaniami związanymi z szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną. Od dawna szukałem wiedzy, która da mi praktyczną i co najważniejsze działającą w praktyce wiedzę w zakresie ludzkiej świadomości czy zdrowia. I ostatecznie tak życie mną pokierowało, że zająłem się medycyną chińską, która jest obecnie najstarszym znanym systemem medycznym na świecie honorowanym przez WHO. Po wielu “zbiegach okoliczności” rozpocząłem naukę w tym kierunku, a po kilku latach studiów zdobyłem uprawnienia doktora akupunktury. 

W końcu odnalazłem to, czego podświadomie szukałem przez całe życie. Tradycyjna Medycyna Chińska stała się moją obsesją i jestem ogromnie wdzięczny, że wszedłem na tę drogę. Moje dotychczasowe doświadczenie związane z bieganiem czy ruchem idealnie wkomponowuje się w to, co robię obecnie zawodowo jako terapeuta Medycyny Chińskiej. W swojej pracy ludziom korzystając z takich narzędzi jak m.in akupunktura, dietetyka chińska, ziołolecznictwo czy ruch. 

Co poza tym? Staram się żyć TU I TERAZ 😉 Jestem ojcem dwóch wspaniałych synów, których wychowuję u boku najwspanialszej kobiety na świecie. Na życie zarabiam tym, co kocham robić. 

I tego życzę każdemu – podążania za energią miłości.

Aloha!

MEDYCYNA CHIŃSKA

Byłem zmęczony zależnością od medycyny konwencjonalnej, która skupia się na objawach, a nie przyczynach. To skłoniło mnie do podjęcia studiów medycyny chińskiej. Obecnie jestem doktorem akupunktury oraz studentem toistycznej medycyny chińskiej pod okiem mistrza Zhang. Taoistyczna medycyna chińska jest holistyczną formą leczenia, gdzie bierze się pod uwagę całe ciało i umysł pacjenta; leczy się przyczynę, a nie objawy choroby. Jest oparta na filozofii taoistycznej i bazuje na kanonie medycyny chińskiej Żółtego Cesarza; dotyka zagadnień kosmologii; kieruje się zasadą równowagi yin i yang oraz regułą Pięciu Elementów

MOVEMENT

Współpracuję z olimpijczykami, prezesami dużych firm jak i ze zwykłymi ludźmi. Moją obsesją jest dawanie ludziom narzędzi, które umożliwiają im odkrywanie ich potencjału. Wierzę głęboko w to, że każdy z nas jest dla siebie najlepszym nauczycielem – niestety w erze natłoku informacji i wiecznego pośpiechu zatraciliśmy kontakt z naturą i samym sobą. Pomagam ludziom w osiąganiu ich celów niezależnie od tego czy ich marzeniem jest kwalifikacja olimpijska czy osiągnięcie wewnętrznego spokoju.

www.zyjbardziej.com

Jestem autorem książki 
żyj bardziej

“Gdzieś wewnętrznie czuję, że dzisiejszy świat nie potrzebuje już kolejnych gwiazd, bohaterów, autorytetów. Czuję, że każdy z nas potrzebuje na nowo odnaleźć autorytet w SOBIE. Zamiast szukać ideałów na zewnątrz, skierujmy swoją uwagę na siebie. Książka Żyj Bardziej to… 15 prostych zadań, które realizujesz przez miesiąc. Siła tych praktyk ma potężną moc zmiany na lepsze. I co najlepsze – nie odkrywam nimi Ameryki. Naprawdę nie trzeba wymyślnych metod i cudownych recept, aby dokonać spektakularnych zmian w swoim życiu. ALE! Żeby to się stało, musimy mieć więcej czasu dla siebie i powinniśmy ŻYĆ BLIŻEJ NATURY, bo to ona jest źródłem prawdziwej mocy”. Dołącz do społeczności Żyj Bardziej jeśli chcesz zmieniać swój świat i świat dookoła siebie na lepsze.

SPRAWDŹ

Umów się na sesję/warsztat.

UMÓW SIĘ