Warszawa, ul. Żegańska 21/23 04-713 Warszawa
Umów się: +48781521131
aloha@mateuszjasinski.pl

AKUPUNKTURA

Zadzwoń jeśli masz pytanie lub chcesz umówić się na wizytę

Jeśli nie odbieramy, zostaw proszę wiadomość SMS, oddzwonimy!  

ZADZWOŃ

Aloha! Nazywam się Mateusz Jasiński i jestem doktorem akupunktury.

Jestem jednym z jedynie kilkunastu osób 
w Polsce posiadających certyfikat wydany przez Światową Federacją Medycyny Chińskiej (WFCMS) współpracującą ze Światową Organizację Zdrowia (WHO). Posiadam uprawnienia do praktykowania akupunktury na całym świecie. Studiowałem pod okiem profesora Fengjun Zhanga. W mojej praktyce skupiam się odnalezieniu przyczyny dolegliwości i prowadzę swoich podopiecznych edukując na temat uzdrawiającego odżywiania, ziół czy ćwiczeń.

“Za każdą dolegliwością lub chorobą kryje się przyczyna. Kluczem do uzdrowienia jest poznanie źródła problemów. Pomagam w ustaleniu przyczyny i daję jak najlepsze narzędzia, aby przywrócić równowagę — w ciele, umyśle i duszy. W każdym z nas mieszka wielki uzdrowiciel – jedyne co trzeba to go obudzić”. Mateusz Jasiński  ZADZWOŃUmów się przez maila

Akupunktura Warszawa (Wawer)

Nasz gabinet znajduje się przy ul. Żegańskiej 21/23 w Pałacu Międzylesie (Warszawa). Wejście od tyłu, ostatnie piętro, pierwsze drzwi po prawej stronie. 

Najczęstsze pytania odnośnie akupunktury. Sprawdź!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

CENNIK

Na sesję akupunktury zapraszam do domowego i przytulnego gabinetu na Starym Mieście w Warszawie Napisz do mnie maila/zadzwoń/napisz smsa w celu umówienia wizyty.

Messenger: m.me/matjasinsky e-mail: aloha@mateuszjasinski.pl telefon: 781521131 – Zadzwoń
SESJA AKUNPUKTURY W GABINECIE 1,5-2h

OD 250 ZŁ

cena przy opłaceniu serii 10 zabiegów z góry

  • profesjonalna diagnoza
  • jednorazowe, fabrycznie sterylizowane igły do akupunktury
  • moksa / bańki / tuina – zabiegi towarzyszące
  • zalecenia ziół
  • wytyczne dietetyczne
WYBIERZ
WSKAZANIA DO ZABIEGÓW AKUPUNKTURY

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na podstawie wielu badań opracowała obszerną listę wskazań do zabiegów akupunktury.

Obejmuje ona:

1. wskazania, w których skuteczność akupunktury została potwierdzona i nie budzi wątpliwości np. katar sienny, bóle głowy, bóle dolnego odcinka kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów; 2. wskazania, w których akupunktura jest skuteczna, ale konieczne są dalsze badania np. astma, bezpłodność, bezsenność, zespół jajników policystycznych, zespół napięcia przedmiesiączkowego, przewlekłe infekcje dróg moczowych, wrzodziejące zapalenie jelita grubego; 3. wskazania, w których dostępne są tylko pojedyncze wyniki badań potwierdzające skuteczność, ale terapia konwencjonalna jest trudna np. daltonizm, głuchota, zespół jelita drażliwego; 4. wskazania, w których można spróbować akupunktury wykonywanej przez terapeutę posiadającego zachodnią wiedzę medyczną i odpowiedni sprzęt monitorujący np. drgawki u dzieci, śpiączka, dusznica bolesna.

AKUPUNKTURA LECZNICZA

Akupunktura jest metodą leczenia wywodzącą się ze starożytnej Medycyny Chińskiej, która rozwinęła się blisko 5000 lat temu. Ze względu na swoją niezwykłą skuteczność i bezpieczeństwo akupunktura zyskała zainteresowanie i szacunek w społeczeństwach Zachodu.  Akupunktura promuje naturalną zdolność organizmu do samoleczenia. Działanie lecznicze akupunktury polega na wywoływaniu szeregu impulsów, bodźców i reakcji fizyko-chemicznych, przenoszonych drogami autonomicznego układu nerwowego z punktów akupunkturowych (zakończeń nerwowych) do chorych narządów i tkanek, wywołując w nich reakcje regeneracyjne i naprawcze oraz działanie przeciwbólowe. Efektywność zabiegów akupunktury jest dobrze udokumentowana i wykracza daleko poza koncepcję, że jest ona metodą walki z chronicznym bólem lub jest zwykłym środkiem przeciwbólowym.

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE AKUPUNKTURY?

Tradycyjna medycyna chińska (TMC) wychodzi z założenia, że siła witalna, czyli siła życia, rządzi działalnością głównych, znajdujących się w ciele ludzkim organów i układów. Ta siła witalna, zwarta również energią chi, przepływa z jednego organu do, drugiego kanałami, inaczej mówiąc: meridianami, zawsze tą samą stałą drogą. Energia musi płynąć swobodnie, nie napotykając po drodze żadnych przeszkód, a jej strumień musi mieć odpowiednią siłę i wartość. Każda choroba to jakaś przeszkoda w przepływie energii. Niezależnie och systemu medycznego powodzenie terapii polega zawsze na przywróceniu prawidłowego krążenia energii chi w organizmie. Akupunktura reguluje tę energię bezpośrednio – przez specjalne punkty leżące na meridianach.W zależności od sposobu manipulowania igłą energię kieruje się ku danemu organowi, by mu jej dodać, albo się ją od niego odprowadza częściowo lub całkowicie. Bywa, że w trakcie regulowania przepływu energii igły przez dłuższy czas wibrują. Zdarza się, że energia zaciska igłę i utrzymuje ją w tej pozycji dotąd, dopóki nie zostanie przywrócona równowaga energetyczna w danym meridianie. Takiej igły nie da się wydobyć z ciała przed osiągnięciem stanu równowagi, lecz z chwilą. gdy to nastąpi – igła sama wypada.

W CZYM MOŻE POMÓC AKUPUNKTURA?

Celem akupunktury jest przywracanie równowagi energii, która przepływa przez ciało, a korzyści z korzystania z niej mają szeroką skalę – począwszy od zaburzeń emocjonalnych (lęku, zaburzeń nastroju, stanów depresyjnych) po problemy trawienne (mdłości, wymioty, zespół jelita drażliwego). Akupunktura pomaga w regeneracji w zespołach bólowych spowodowanych urazem lub związanych z przewlekłą chorobą zwyrodnieniową, taką jak reumatoidalne zapalenie stawów. Jest również pomocna w leczeniu problemów neurologicznych, takich jak migreny czy choroby Parkinsona, a nawet jako część rehabilitacji u osób, które doznały udaru mózgu. Objawy wraz zprzyczynami chorób układu oddechowego, w tym zapalenia zatok czy astmy, są harmonizowane za pomocą akupunktury. Podobnie jak zaburzenia hormonalne oraz niepłodność. Akupunktura okazuje się również korzystna przy redukowaniu zmęczenia i poziomu uzależnień.

Akupunktura Warszawa

Moja praca to moja misja! Bardzo Ci zależy na wizycie, ale koszty zabiegu są zbyt duże? Zadzwoń mimo wszystko. Moja praca jest moją misją, uwielbiam pomagać, dlatego jeśli faktycznie Ci zależy, to na pewno się dogadamy.

NAPISZ

Opinie o zabiegach

Mateusz niesamowicie mi pomógł. Odkąd uczęszczam na zabiegi i konsultacje mam lepsze samopoczucie, jestem zdrowszy i szczęśliwszy Fachowa diagnoza, indywidualne podejście do każdego i otwarte serce! Podczas wizyty u Mateusza czuć zaangażowanie i chęć pomocy. Jak najbardziej polecam

Radek Skonieczny

Mateusz jest wspaniałym człowiekiem posiadającym ogromna wiedzę i pasję do tego co robi. Polecam wizytę w jego gabinecie absolutnie każdemu.

Agata Rogalska

W rękach Mateusza można poczuć się naprawdę zaopiekowanym. Osoba o otwartym sercu i umyśle.

Agnieszka

Ambasada Inspiracji

O tradycyjnej medycynie chińskiej i akupunkturze

Dlaczego odradzam kawę? Kawa w ujęciu Medycyny Chińskiej

Jedną z pierwszych rzeczy jaką natychmiast zalecam moim podopiecznym, którzy przychodzą do mojego gabinetu to ZDECYDOWANE ograniczenie lub najlepiej zupełne wykluczenie kawy ze swojego życia. Jeśli chcesz czuć się dobrze,[…]

Read more

Sfermentowane pomelo – sposób na otyłość

Jest to dojrzały owoc wiecznie zielonego drzewa owocowego z rodzaju Rutaceae, znanego również jako Zhu Xi, Lei Grapefruit, Citrus, Wendan. Świeży pomelo zawiera insulinę, naringinę, naturalne olejki eteryczne, witaminę B1, witaminę B2, niacynę, witaminę C, fruktozę, glukozę, białko, lipidy, żelazo, wapń, fosfor.

Read more

„Jak w górze, tak i na dole” – wizja człowieka według Medycyny Chińskiej

Fundamenty teoretyczne Medycyny Chińskiej mają bardzo głębokie korzenie i według wielu źródeł mają co najmniej 5000 lat. Chińska wizja człowieka opiera się na jednoczenia, globalizowania, analogicznie podchodząc do zjawisk, podczas gdy zachodnia wizja opiera się na oddzieleniu i analizowaniu zjawisk umiejscowionych na ten samej płaszczyźnie.

Read more