Warszawa, ul. Żegańska 21/23 04-713 Warszawa
Umów się: +48781521131
aloha@mateuszjasinski.pl

Konsultacje

Poznając PRZYCZYNĘ, zyskujesz świadomość i zdrowie

Medycyna chińska nie wyróżnia jednostek chorobowych, tak jak zachodnia, lecz zawsze traktuje człowieka całościowo, uwzględniając również jego środowisko, klimat itp. Choroba to zakłócenie równowagi w organizmie, brak pewnych składników lub energii, albo niewłaściwy jej obieg. Często takie same objawy wywoływane są przez bardzo różne przyczyny. Dlatego niezwykłą wagę przywiązuje się do właściwej diagnozy i usunięcia głęboko nieraz leżących przyczyn, leczenie objawowe traktując jako prymitywne, bo nie dające rzeczywistego wyleczenia (nawet mimo widocznej początkowo poprawy). 

Człowiek jako całość

Tradycyjna Medycyna Chińska postrzega organizm ludzki holistycznie – nie tylko jako całość układu tkanek i narządów, łącznie z psychiką i emocjami, lecz także ma dla niej ogromne znacznie świadomość, że człowiek jest integralną częścią przyrody i jego ciałem rządzą te same prawa.

Przyczyna to klucz 

W zakresie terapii najważniejszą zasadą tradycyjnej chińskiej medycyny jest leczenie “korzeni” (przyczyn) choroby, a nie jej efektów, czyli objawów. Skupianie się na samych objawach jest absurdalne z wielu powodów. Trzeba mieć świadomość, że każda terapia obciąża organizm, a obciążanie go leczeniem skutków, a nie przyczyn choroby zmniejsza margines dostępnych sił i zasobów potrzebnych do właściwego leczenia przyczyn choroby, które wcześniej czy później musi nastąpić.

Profilaktyka

Leczenie drążącej nas choroby jest jak kopanie studni, kiedy czujemy pragnienie, i jak wykuwanie broni, gdy wojna się już rozpoczęła”. Tradycyjna medycyna chińska kładzie duży nacisk na pielęgnację zdrowia, gdy człowiek nie choruje. W przypadku choroby niezbędna jest pomoc. Interesujące w tradycyjnej medycynie chińskiej jest to, że obejmuje swym zakresem nie tylko zdrowie człowieka,
ale także różne aspekty jego życia.

Różnice między Medycyną Zachodnią a Tradycyjną Medycyną Chińską.

Jak mogę Ci pomóc?

Zaczynamy od poniższych 3 kroków. Proszę o zaangażowanie się w ten proces, który jest kluczowy z diagnostycznego punktu widzenia oraz dalszych zaleceń.

1. ANKIETA / WYWIAD

Wypełnij ankietę, którą znajdziesz klikając w link poniżej. 

Pierwszy etap współpracy jest najbardziej angażujący po Twojej stronie (wypełnienie specjalnej ankiety zajmuje do 30 minut) — potem jest już z górki ponieważ będziesz ode mnie otrzymywać jasne i konkretne zalecenia — czyli im szybciej wypełnisz ankietę, tym prędzej będę mógł zacząć pracę po swojej stronie.

wypełniam ankietę

2. ANALIZA

 Pierwsze wskazówki ode mnie otrzymasz do 48 godzin od momentu skompletowania pełnych materiałów (czyli wypełnienia ankiety).

3. DZIAŁANIE

Po skompletowaniu niezbędnych informacji, wprowadzamy stopniowe zmany w Twoim życiu (na miarę obecnych możliwości i Twoich zasobów).  Są to np. konkretne zalecenia żywieniowe czy ziołowe.Jestem dla Ciebie kimś, kto wyznacza drogę i towarzyszy Ci w procesie powrotu do równowagi. Służę radą, odpowiadam na pytania, po prostu jestem Twoim dobrym duchem na drodze do zmian ?

Ile to kosztuje?

Niższa cena obowiązuje wyłącznie do 1 kwietnia 2020. Zapraszam do współpracy!

Opłata JEDNORAZOWA

39 ZŁ /msc
59 ZŁ

 Otrzymujesz informację o przyczynie Twojej dolegliwości wraz z rekomendacjami żywieniowymi oraz zalceniami ziołowymi. Opłata obowiązuje za miesiąc współpracy. Możesz zrezygnować w dowolnym momencie. 

ZAINWESTUJ

ZIOŁA

? ZŁ

Niezbędnym elementem każdej terapii jest kuracja ziołowa. Cena kuracji zależy od dolegliwości jej stadium zaawansowania oraz długości trwania. Ceny kuracji ziołowych wahają się od 50 do 100 zł/tygodniowo. Nie przejmuj się tym jednak zbytnio – dopasujemy wszystko do Twoich możliwości i budżetu.

Dietetyka Chińska – Kuchnia 5 Przemian

Na Zachodzie niemal co roku słyszy się inną – nową teorię na temat odżywiania, zdrowia czy leczenia. Raz jest to teoria na temat witamin, później na temat białek, następnie hormonów czy enzymów… aż w końcu zwyczajny człowiek przestaje się orientować, co jest naprawdę słuszne. Natomiast wschodnia medycyna (podobnie jak dawna medycyna europejska) opiera się na prawach kosmicznych, które są niezmienne. Dlaczego? Gdyż zawsze po dniu następuje pora nocna – i to jest jang i jin5, po wiośnie następuje lato, późne lato, a po nim jesień i wreszcie zima – i to jest pięć ruchów znanych też w tradycji chińskiej jako “pięć przemian”. Tu nic nie wymaga zmiany, gdyż wynika wprost z praw kosmicznych rozpoznanych dzięki wnikliwej, rozumnej obserwacji natury. Spojrzenie takie czyni nasze działania bardzo prostymi. Gdy się tych praw raz nauczymy i właściwie je rozumiemy, widzimy, że mają one zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. 

Biorąc za przykład popularną dziś dolegliwość tj. nadwagę przedstawiłem koncepcję i podejście do powrotu do równowagi dzięki filozofii Kuchni 5 Przemian. 

SCHUDNIĘCIE JAKO EFEKT UBOCZNY

Zrzucenie kilogramów jako… efekt uboczny, a nie cel sam w sobie. O co chodzi? Naszym głównym celem będzie zrównoważenie funkcjonowania Twoich narządów wewnętrznych. Dlaczego? Jeśli cały system funkcjonuje sprawnie, nie powinno być żadnych problemów z masą ciała. Jedynymi słowy: skupiamy się na PRZYCZYNIE, a nie OBJAWACH. Samo zmniejszanie nadwagi bez poznania i usunięcia przyczyn jej powstania przynosi zazwyczaj mierne wyniki. To tak samo, jakbyśmy tłumili zgagę środkiem neutralizującym nadmiar wydzielonego kwasu żołądkowego lub hamowali jego wydzielanie nie dążąc do wyeliminowania czynnika, który tę zgagę spowodował.

EDUKACJA

uczymy się zdrowego stylu życia i słuchania sygnałów, które wysyła organizm. Podstawą chińskiego systemu dietetycznego jest nacisk na kształtowanie nawyków żywieniowych oraz znaczna indywidualizacja zaleceń. W zaleceniach ode mnie NIE znajdziesz rygorystycznych rekomendacji, NIE będziesz musiał/a ważyć produktów, NIE będziesz jeść tego, co nie lubisz. Posiłki będą smaczne i dostosowane do Ciebie oraz Twojego stylu życia.

MAŁE KROKI

Nasza współpraca będzie opierać się na metodzie małych kroków. Co to oznacza? Tylko tyle, że nie musisz obawiać się, że otrzymasz ode mnie skomplikowany jadłospis, którego realizacja będzie wymagać od Ciebie ogromnego nakładu energii. Będziemy wprowadzać zmiany w takim tempie, które pozwoli Ci na faktyczne wprowadzenie ich w życie. Jeśli zintegrujesz pierwsze zalecenie, czyli np. będziesz regularnie jadać odpowiednie śniadania, które zaleciłem, to w dalszej kolejności skupimy się na zmianie kolejnego aspektu żywienia. Innymi słowy: dostaniesz zawsze tyle informacji, na które jesteś gotowy/a. Jeśli jeden nawyk wejdzie Tobie w krew, bierzemy się za kolejny element układanki, aż… osiągniesz swój cel.

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE

Reasumując, należy najpierw ocenić stan swojego organizmu całościowo, zarówno sferę fizyczną, jak i psychiczną, przeanalizować przede wszystkim funkcjonowanie układu pokarmowego, wydalniczego, zadbać o przywrócenie im sprawności, a dopiero potem zająć się obniżaniem masy ciała. W zasadzie po prawidłowym dobraniu pożywienia stosownie do konstytucji i stanu energetycznego, po wyeliminowaniu z diety zatruwających i nietrawionych produktów żywnościowych, po uregulowaniu trawienia, flory jelitowej, przyswajania i wydalania, przywróceniu równowagi sfery emocjonalnej, zabezpieczeniu ciała przed utratą ciepła, zapewnieniu stałej, lekkiej aktywności ruchowej, równowagi między pracą a odpoczynkiem oraz powolnego przeżuwania – masa ciała, bez jakichś szczególnych zabiegów, powinna sama wolno powrócić do normy.

KUCHNIA 5 PRZEMIAN

Podstawą chińskiego systemu dietetycznego jest nacisk na kształtowanie nawyków żywieniowych oraz znaczna indywidualizacja zaleceń. Kuchnia chińska opiera się na koncepcjach pięciu elementów – przemian (drewna, ognia, ziemi, metalu i wody) oraz dwóch pierwiastków (yin i yang).

Wszystkie produkty spożywcze rozważa się pod kątem ich trzech głównych własności: jakości termicznej, smaku i obszaru oddziaływania. Jakość termiczna odnosi się do efektu działania danego produktu, czy jest on gorący, ciepły, neutralny, chłodny czy zimny. Smak rozpatrywany jest nieco inaczej niż w powszechnym rozumieniu, ponieważ poza odczuciem sensorycznym przyporządkowanym konwencjonalnie (smak: słodki, kwaśny, gorzki, słony, ostry, gdzie np. za słodki uważa się ryż), dany smak ma też konkretne właściwości.